IKO Polish Open Ostróda

W dniu 26.10.2019 roku w Ostródzie odbył się Międzynarodowy Turniej IKO POLISH OPEN. Organizatorem Turnieju był Ostródzki Klub Karate Kyokushin na czele z sensei Artur Małżem. Sędzią głównym zawodów i gościem honorowym Turnieju był shihan Katsuhito Gorai (7dan).      

W zawodach brało udział 459 zawodników z Polski, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Niemiec, a nawet Japonii. Nasz klub reprezentowali: Amel Gebali, Dominika Bednarska, Dawid Sęk, Karolina i Zuzanna Styrna. Dominika i Karolina zajęły odpowiednio 5 i 6 miejsce w kata juniorek młodszych. Amel zajęła 6 miejsce w kata seniorek. Zuzanna zajęła 8 miejsce w kata juniorek. Natomiast nasz niezawodny fighter-Dawid Sęk zajął 2 miejsce w kata juniorów przegrywając o 1,5pkt ze swoim przeciwnikiem z Lublina. W kumite juniorów w kategorii +75kg zajął 2 miejsce. Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Japonii. Natomiast w drugiej walce przegrał z aktualnym wicemistrzem Europy z Olsztyna. Dodatkowo jako sędziowie nasz klub reprezentowali: sensei Andrzej Kruk, sensei Adam Szczęch i sensei Waldemar Hawro. Menedżerem i jednocześnie sekundantem był sempai Kacper Kruk. Z ciekawostek można dodać, że na 54 startujące kluby, nasz klub w klasyfikacji drużynowej zajął 33 miejsce. OSU.