Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2019

30 marca w hali ZSL w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W turniejach startowało łącznie 243 zawodników z 34 klubów z Małopolski, Podkarpacia i województwa Świętokrzyskiego. Sędzią głównym zawodów był shihan Robert Kopciowski z Wieliczki, a sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

Zawody zorganizował Leżajski Klub Karate Kyokushin na czele z prezesem Mirosławem Hołdą i wiceprezesem shihan Dariuszem Burdą. Nasz klub reprezentowało 5 zawodników: Zuzanna i Karolina Styrna, Akhram i Amel Gebali oraz Dawid Sęk. Zuzanna, Karolina i Akhram nie dostali się do rundy finałowej w swoich kategoriach w kata. Amel zajęła 5 miejsce w kata seniorek. Natomiast nasza klubowa gwiazda, czyli Dawid Sęk zajął 1 miejsce w kata juniorów, a potem zajął 1 miejsce w kumite juniorów w kategorii: +75kg wygrywając finał w 40 sekund przez nokaut z zawodnikiem z Krosna. Dawidowi gratulujemy ogromnego sukcesu, a pozostałym zawodnikom życzymy powodzenia na następnych zawodach.